Dojazd, transport

Oczywiście ci bogatsi, bądź bardziej wygodniccy mogą się zdecydować na bezpośredni pociąg relacji Warszawa – Bukareszt. Dla reszty mam kilka propozycji.

W północne rejony kraju najtaniej jest jechać przez Ukrainę. Zaskakującym jest, że na tak długą granicę są tylko dwa przejścia graniczne rumuńsko-ukraińskie. Jedno w Sirecie a drugie w Sygiecie Marmoroskim. Także musimy się dostać bądź do Suceavy, bądź do Sygietu (Syghetu Marmatiei).

 • Do Suceavy prostszy wariant, to autobus relacji Przemyśl – Suceava. Kursuje raz w tygodniu. Z Przemyśla wyjeżdża w piątki o 7.30 a dojeżdża planowo o 22.00. Z tym planowym dojazdem to bywa różnie. Kolejki na granicach bywają dość spore i zdarzało mi się docierać koło trzeciej nad ranem. Z Suceavy wyrusza w środy o 4.30 czasu rumuńskiego.
 • Do Suceavy można dotrzeć też transportem łączonym. Najpierw do Czerniowiec na Ukrainie (ze Lwowa zdaje się, że dwa pociągi dziennie). Potem autobusem (bodajże o 7.00 czasu ukraińskiego). Z tego co wiem, to jak przyjeżdża poranny pociąg relacji Lwów – Czerniowce, to pod dworcem kolejowym ustawiają sie busiki do Suceavy. Jest jeszcze pociąg relacji Czerniowce – Suceava, ale tego rozwiązania nie polecam. Drogo i bardzo długo jedzie.
 • Jadąc w Maramuresz wygodniej będzie dotrzeć do Sygietu i skorzystać z nowo otwartego przejścia granicznego. Z resztą piękn, historyczny most nad Cisą został wyremontowany. W tym przypadku należy dotrzeć do Solotviny (jeden pociąg dziennie ze Lwowa, kilka autobusów dziennie z Mukaczewa). A potem to już spacerkiem na drugą stronę Cisy. To przejście jest dużo przyjemniejsze niż w Sirecie. Mniej ludzi, w zasadzie bez kolejek.

Do centralnej i południowej Rumunii chyba wygodniej będzie jechać przez Słowację i Węgry, ale tego połączenia nie testowałem.

Na miejscu mamy do dyspozycji komunikację kolejową i autobusową. A tam gdzie nie dojadą, pozostaje autostop. Bardzo popularny w Rumunii sposób przemieszczania. W każdych miejscowościach są miejsca, gdzie zwyczajowo zbierają się ludzie łapać okazję. Najczęściej są to ważniejsze skrzyżowania, czy przystanki autobusowe. Tam ustawia się kolejka do stopa a do samochodu wsiada tyle osób ile się zmieści. Zdarza się, że trzeba będzie kierowcy zapłacić za przyjazd. Z reguły jest to równowartość biletu autobusowego na danej trasie.

2 odpowiedzi na „Dojazd, transport

 • Dział Sprzedaży pisze:

  Dzień dobry,

  mam przyjemność i satysfakcję reprezentować firmę zajmującą się od wielu, wielu lat projektowaniem i wykonywaniem stron internetowych i e-sklepów.

  Chciałabym zapytać, czy bylibyście Państwo zainteresowani stworzeniem od nowa Państwa strony bharp.pl z uwzględnieniem aktualnych trendów graficznych i najnowszych rozwiązań technicznych. Proponujemy zaprojektowanie serwisu od nowa a nie jego modyfikację, ponieważ jest to zdecydowanie szybsze, tańsze i łatwiejsze rozwiązanie.

  Proponowane przez nas ceny są bardzo atrakcyjne i bez wątpienia mile Państwa zaskoczą.

  Zwracam się do Państwa z taką propozycją, ponieważ w ciągu 3 ostatnich lat bardzo zmieniły się standardy zarówno funkcjonowania jak i projektowania wszystkiego, co związane jest z promocją i sprzedażą w Internecie. Standardem stała się mobilność stron i sklepów.
  Oprócz wykonania samego serwisu, chętnie zaproponujemy Państwu szereg usług związanych z promocją i reklamą, a także zapewnimy dedykowanego opiekuna i zapewnimy obsługę techniczną w całym okresie współpracy.

  Jeśli są Państwo zainteresowani to proszę o odpowiedź na mają wiadomość.

  Bardzo proszę o podanie w mailu numeru telefonu kontaktowego – chętnie przedstawię naszą ofertę i opowiem o szczegółach ewentualnej współpracy.

  Więcej informacji znajdą Państwo również pod adresem: https://strony-www24.pl

  Serdecznie pozdrawiam,

  e-mail: kontakt@strony-www24.pl
  telefon: 794-371-191

 • Większa Sprzedaż pisze:

  Dzień dobry,

  przepraszam za skorzystania z Państwa formularza kontaktowego, ale uznałam, że ten sposób będzie najprostszy i najskuteczniejszy, żeby dać Państwu i sobie szansę na ewentualną współpracę.

  Poniżej dosłownie kilka zdań na temat narzędzia, którego zadaniem jest ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI SPRZEDAŻY TOWARÓW I USŁUG oferowanych za pośrednictwem stron internetowych i e-sklepów.

  PROSZĘ MI WIERZYĆ, ŻE POMIMO TEGO (A MOŻE WŁAŚNIE DLATEGO), ŻE JEST OPARTE O BARDZO PROSTY W SWEJ ISTOCIE MECHANIZM, JEST NIEWIARYGODNIE SKUTECZNE.

  Narzędzie to zwiększa sprzedaż od kilkunastu do kilkuset procent, w zależności od branży i produktu. W naszej firmie zwiększyło ją o ponad 70%.

  Nasz usługa nie jest kosztowna i może być zintegrowana z dowolną platformą sprzedażową lub stroną www. Jeżeli udało mi się Państwa zainteresować, to z ogromną przyjemnością (i zaangażowaniem) przybliżę Państwu szczegóły naszej oferty i ideę, o którą oparty jest mechanizm proponowanego narzędzia.

  Proszę o zgodę na kontakt i przedstawienie oferty. Dużym ułatwieniem dla mnie będzie podanie przez Państwa MAILA i NUMERU TELEFONU.

  p.s. WARTO ZAZNACZYĆ, ŻE WŁAŚNIE ROZPOCZĘLIŚMY SPRZEDAŻ TEJ USŁUGI NA PROMOCYJNYCH WARUNKACH (DO KOŃCA ROKU). W chwili obecnej, to zaledwie 99 zł netto miesięcznie bez długoterminowych umów.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

  Telefon: 794-371-191

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog

Statystyki i inne