Mapy

W mapy najlepiej zaopatrzyć się w Irkucku. W samym Arszanie wybór jest niewielki i ceny wyższe.

Nam udało się kupić trzy wydawnictwa godne polecenia:

  • Kitojskie Golcy / Tunkińskie Golcy – skan okładki tutaj. Skala 1:200000, spory fragment na północ od Arszanu również w skali 1:50000, wydana w 2000r. Mapa o tyle ciekawa, że są naniesione i oznaczone numerami wszystkie przełęcze. Na odwrocie są one wypisane, z nazwami, wysokością i, co ważniejsze, są podzielone według trudności na kategorie: 1A, 1B, 2A, 2B. Jedynka jest przyporządkowana przełęczom “turystycznym”, dwójka “taterniczym”. A – łatwe, B – trudne. I radzę brać pod uwagę te oznaczenia przy planowaniu trasy wędrówki. Na “dwójki” wejście bez sprzętu może być ryzykowne.
  • Kurort Niłowa Pustyn – Szumackie mineralnoje istoczniki – skan okładki tutaj. Skala 1:100000, wydana w 2004r. Jest to najsensowniejsza mapa (z tych co udało mi się znaleźć oczywiście) okolic Szumackich źródeł i przełęczy Szumackiej.
  • Arszan – skan okładki tutaj. Plan kurortu Arszan (skala nieznana) oraz mapa rejonu na południe od Arszanu (1:200000), przydatna w planowaniu chociażby wycieczki na wulkan Czerskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog

Statystyki i inne