Mapy i przewodniki

Co do przewodników, to jest łatwo, bo zbyt wielkiego wyboru nie ma. Jedyny sensowny, jaki nam się udało znaleźć, to “Bajkał, Morze Syberii”, wydany przez Wydawnictwo Bezdroża. Poza tym to już chyba tylko google pomogą.

Z mapami jest ciekawiej. W Polsce można kupić różne mapy wydawane w Rosji. Polecam osobom, które czują się niepewnie, wyjeżdżając bez map. Niestety przebicie cenowe jest dość spore. Szczególnie godnym polecenia jest atlas Przybajkala.

Można też pociągnąć sobie mapy z sieci i je drukować. Mi akurat się nie udało znaleźć nic w tak dobrej jakości, żeby wydruk nadawał się do użytku i był opłacalny (a jednocześnie żeby trzymał skalę). Jednak trochę takich wynalazków zabrałem ze sobą. Zawsze lepiej mieć kiepskie coś, niż nic. Mapy znalazłem tu i tu.

Jak się okazało, obawy były płonne i na miejscu, w Irkucku, można dokonać bardzo sensownych zakupów. Polecam dwa miejsca, siedziby wydawnictw kartograficznych (ceny atrakcyjne i wybór spory): ul. Rabocziego Sztaba 24 (tutaj co prawda był ogromny pożar przed naszym przyjazdem, ale co nieco udało im się uratować i sprzedaż trwała cały czas) i ul. Niżnaja Nabierieżnaja 14.

O mapach Tunkińskich Golców napiszę w dziale poświęconym tymże górom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blog

Statystyki i inne